ورود به بخش اعضا

   ابزار صفحه
نقشه سایت
آمار بازدیدکنندگان
سایتهای مرتبط
انتقادات و پیشنهادات
افزودن به آدرسهای برگزیده

 
نسخه چاپی ارسال به دوستان
   » محصولات » سیستم عبور عابرین پیاده
  پوش باتن عابر پیاده

الف- تعریف کلی:
- پوش باتن عابر پیاده به منظور عبور ایمن عابرین پیاده از عرض خیابان طراحی شده است که با استفاده از پردازشگر میکرو پروسسوری و اطلاعات ورودی که از چراغهای راهنمایی هوشمند متصل به کامپیوتر مرکزی(scats) و یا برنامه پذیر دریافت می کند، پیغامهای صوتی و بصری مناسبی جهت عبور عابر پیاده از عرض خیابان تولید می کند.

ب- مشخصات کلی:
-پوش باتن عابر شامل یک پانل و یک سیستم صوتی است که قابل انتخاب (optional) می باشد . بدین معنی که بتوان در در ساعات خاصی آن را غیر فعال کرد.
-هر پانل شامل دو نقش عابر که یکی به رنگ سبز که نشانه ایمن بودن مسیر جهت عبور عابرین می باشد و یکی به رنگ قرمز که نشانه ممنوع بودن حرکت عابرین می باشد.
-در قسمت بالای هر پانل متن " جهت عبور ایمن شاسی زیر را فشار داده و منتظر سبز شدن چراغ بمانید" حک شده است و متن فوق با تعبیه منبع نور مناسب در زیر آن در شب نیز قابل رویت باشد.
- در قسمت پایین پانل یک شاستی فشاری با حدقل قطر 5 سانتی متر و دارای چراغ جهت جلب توجه قرار گیرد.
- رنگ زمینه پانل زرد ترافیکی پیشنهاد می گردد.
-بلندگوی سیستم صوتی در زیر پانل با اندازه و قدرت مناسب تعبیه گردد.
-قدرت خروجی سیستم صوتی می بایست متناسب با حجم صدای محیط بصورت اتوماتیک تغییر کند.
-پوش باتن قابلیت نصب راحت و آسان بر روی دکل های چراغهای راهنمایی موجود را داشته باشد . به گونه ای که امکان نصب دو عدد پوش باتن روی یک دکل جهت استفاده در دو مسیر مختلف به راحتی فراهم باشد.
- امکان توسعه سیستم صوتی در آینده در نظر گرفته شود.

پ ـ عملکرد پوش باتن:
-چراغ عابر پیاده قرمز : در این حالت متن " جهت عبور ایمن شاسی زیر را فشار داده و منتظر سبز شدن چراغ بمانید" روشن بوده و آماده دریافت درخواست عبور عابر پیاده می باشد.
-در صورتی که عابری شاستی روی پانل را فشار دهد درخواست عابر به کنترلر چراغ راهنمایی فرستاده شده و متن " جهت عبور ایمن شاسی زیر را فشار داده و منتظر سبز شدن چراغ بمانید" خاموش و آدمک قرمز رنگ روی پانل و عبارت "انتظار" روشن خواهد شد.
- پس از سبز شدن چراغ عابر پیاده آدمک قرمز و عبارت " انتظار " خاموش شده و آدمک سبز و عبارت " عبور با احتیاط " روشن می شود . همچنین سیستم صوتی فعال شده و آلارمی به صورتی هر ثانیه یک پالس را تولید کرده و به عابر اعلام می کند تا از عرض معبر عبور کند .
- در حالتی که چراغ قرمز عابر پیاده به حالت چشمکزن تغیر وضعیت می دهد (clearance) سیستم صوتی آلارم دیگری به صورت هر ثانیه دو پالس را پخش می کند و به عابر اعلام می کند که زمان عبور از عرض خیابان در حال اتمام می باشد و هر چه سریعتر باید کانال عابر تخلیه گردد.
- پس از ثابت شدن چراغ قرمز عابر پیاده وضعیت پانل به حالت قبل از فشرده شدن شستی بر می گردد .
 

طراحی سایت و پورتال، هاست و سرور اختصاصی - رادکام